top of page

Історія школи 


Свою історію школа починає з церковно-приходської 2-х класної в 80-90-х роках минулого століття. Вона знаходилася в селянській хаті біля церкви. Перші архівні дані свідчать про те, що у 1904 році школа була розташована у хаті в центрі села, де зараз знаходиться продуктовий магазин. У ній займалося 17 учнів, з них - дві дівчинки. Вчили їх священик Сіяльський із дяком, а потім - вчитель Шох із Новгород-Сіверського. 

У 1910 році розпочато будівництво чотирьохкласної земської школи на кошти земства, яке тривало два роки. У 1912 році в ній навчалось 27 учнів, з них - 4 дівчинки. Першою вчителькою в цій школі була Кравченко Марфа Семенівна. 

Після встановлення радянської влади в селі діяла початкова школа, в якій працювало троє вчителів. З 1934 року при початковій школі вперше відкривається два п'ятих класи і до 1939 року вона виростає в неповну середню школу з контингентом учнів до 300 чоловік. Педколектив складався з 17 вчителів. Це дозволило в 1939 році відкрити середню школу. Директором її став Давидюк. Війна не дала змоги зробити перший випуск середньої школи. 

У роки фашистиської окупації школа не працювала, хоч і були спроби відкрити початкову. 

У приміщенні школи окупанти влаштували госпіталь для німецьких солдатів. І тільки після визволення від фашистської окупації у вересні 1941 року школа знову відроджується як неповна середня. Керував педколективом Хоткевич. 

У 1952 році школа знову стає середньою. Директором її було призначено Людмилу Юріївну Янчук. У 1955 році відбувся перший випуск десятого класу. Атестати зрілості отримали 34 випускники. 

У 1956 році у школу направляється новий директор Сенченко Іван Григорович, людина великого життєвого досвіду, який очолював школу до 1964 року. У ті роки в школі працювало 22 вчителів, навчалося біля 300 учнів. У старших класах навчалися діти з Гірок, Кудлаївки, Стахорщини. Було по два 9-х і 10-х класи. Школа розміщувалась у трьох приміщеннях; одне з них під солом'яною стріхою. Навчання велося в дві зміни. 

Із 1958 року постає питання про перехід на однозмінні заняття. Дирекція школи разом з керівництвом колгоспу "Жовтень", який очолював герой соціалістичної праці Школьний Н. О., вирішили це питання. Було орендовано приміщення дитячих ясел на 4 класні кімнати. Одночасно з цим постає питання про будівництво нової школи. 

Після Сенченка І. Г. школу очолює Дідков Ю. М. У травні 1967 року директором школи став Надточій Володимир Федорович, який очолював заклад майже сорок років, до 2003 року. 

Фундамент нової школи був закладений у 1969 році. І в 1971 було збудоване двохповерхове приміщення на 300 учнівських місць, з 24-ма класними кімнатами, допоміжними приміщеннями і спортивним залом. Школа була збудована на кошти колгоспу "Жовтень". 

Творчо працював педколектив. Матрона Антонівна Воробей керувала шкільним хором та ансамблем, спрямовувала пошукову роботу, яка неодноразово відзначалась нагородами. А в 1975 році учні їздили на фестиваль дружби до Естонії. 

Ніна Іванівна Сенченко очолювала драмгурток, Галина Григорівна Леоненко - ляльковий театр. На гуртку технічного моделювання учні конструювали ракети, літаки, кораблі. Виробнича бригада під керівництвом Івана Григоровича Ткача була учасником ВДНГ СРСР, серед її нагород - грамоти, дипломи; серед цінних подарунків - трактор МТЗ-80 і автомобіль ГАЗ-53. 

З 1968-го учні разом з атестатом стали отримувати посвідчення тракториста-машиніста. Спортсмени, учні Антоніни Єгорівни Ткач, добивались перемог і на обласних змаганнях. Цікавою була позакласна робота, яку очолювала Світлана Володимирівна Бабич. 

З 2003 року школу очолює Чмихун Наталія Олександрівна. У 2003-2004 навчальному році в школі навчалося учнів, педагогічний колектив складався з 18 вчителів. До школи підвозились учні 1-11 класів із села Гірки та учні 10-11 класів з Кудлаївки та Гнатівки. 

З вересня 2004 року школа почала працювати за напрямком школа-родина "Від роду до роду". До організації навчально-виховного процесу стали активніше залучатися батьки учнів та громадськість села. 

У жовтні 2004 року школа відзначила своє 100-річчя. На святі були присутні випускники школи, ветерани педагогічної праці, представники районної адміністрації, голова колгоспу "Жовтень" А. М. Якименко, голова сільської ради Т. Г. Зевако, директор Дігтярівського СільСТ Г. Т. Фетисенко. 

У цьому ж році учнями школи стали діти із сіл Горбове, Юхнове (реорганізація Горбівської ЗОШ І-ІІ ступенів). У зв'язку з цим школі був наданий перший автобус для підвозу дітей КАВЗ. 

У 2005 році колективом школи було оновлено музей при навчальному закладі. Для цього було виділено одну класну кімнату та кімнату шкільної квартири. З того часу у музеї діє краєзнавчо-етнографічна кімната та світлиця. 

З 2006 року у школі почала діяти Програма профільного навчання. Старшокласники навчалися за гуманітарним профілем (українська та іноземна філологія). 

У 2006 році колектив школи став лауреатом Всеукраїнського конкурсу "100 кращих шкіл України - 2006" у номінації "Школа - соціокультурний центр села", за що був нагороджений дипломом. 

bottom of page